Sevgili Öğrencilerimiz,

2020-21 Akademik Yılı Güz Dönemine Hoşgeldiniz!

Lütfen aşağıda yer alan bazı önemli bilgileri not edin.

Bu dönem tüm dersleri çevrimiçi platformlar üzerinden yürüteceğiz.

Dersler eşzamanlı olarak yürütülecektir ve devamınızı gerektirmektedir. Bu, ders programında aynı anda yürütüleceği görünen, saatleri çalışan iki dersi alamayacağınız anlamına gelmektedir. Dolayısıyla, lütfen kayıtlardan önce ders zaman çizelgelerini dikkatlice kontrol edin. Danışmanınızın kayıt onayı vermeden önce bu bilgileri kontrol etme imkanı olmayabilir, sorumluluk öğrenciye aittir.

Dersler ve derslere katılmak için gerekli ZOOM bağlantıları hakkında bilgi almak için lütfen ‘@metu.edu.tr’ uzantılı e-postalarınızı düzenli olarak kontrol edin.

Lisans Programımız Hakkında:

2020-2021 eğitim-öğretim yılı güz dönemi ders programımızda 2. Sınıfta bulunan ID 223 Design and Society dersi, bu yıldan önce 1. Sınıf programında bulunan  ID 122 Origins and Attitudes in Industrial Design I dersinin yerine geçmiştir. ID 223’ü 2. sınıf öğrencilerimizin zorunlu olarak alması gerekmektedir. Geçmişte ID 122 dersini almayan veya bu dersten kalan öğrencilerimiz de ID 223 dersini almakla yükümlüdür. Daha önce ID 122 dersini alan öğrencilerimiz ise ID 223 dersini almakla yükümlü değildir. ID 122 dersi bundan sonra açılmayacaktır.

2020-2021 eğitim-öğretim yılı güz dönemi ders programımızda 1. Sınıfta görünen ID 113 Computers in Design dersi bu yıldan önce 3. Sınıf programında bulunan  ID 311 Computers in Design dersinin yerine geçmiştir. ID 113 dersini bu dönem 3. sınıf öğrencilerimizin alması gerekmektedir. ID 311 dersini almayan 3. sınıf öğrencilerimiz ID 113 dersini almakla yükümlüdür.  Daha önce ID 311 dersini alan öğrencilerimiz ise ID 113 dersini almakla yükümlü değildir. ID 311 dersi bundan sonra açılmayacaktır.

ID 290 dersi pandemi nedeniyle verilemediği için 2. Sınıf öğrencilerimiz tarafından eklenmeyecektir. Bu ders sadece bu dönem için mezuniyet durumunda olan kısıtlı sayıda öğrenci için açılmıştır. Diğer öğrenciler atölye stajını tamamladıktan sonra bu dersi ekleyeceklerdir. Dersi ekleyen öğrencilerin mezuniyet durumunda değillerse bu dersi düşürmeleri gerekmektedir.

Birinci sınıf öğrencilerimizin OHS 101 dersini bu dönem almaları gerekmektedir. IS 100 dersi Bahar döneminde bizim bölüme açılacaktır. OHS 101 dersini alan öğrenciler izleyen dönemlerde OHS 301 dersini alabilirler. Dolayısıyla ikinci sınıf öğrencilerimizin OHS 301 dersini eklemeleri gerekmektedir.

Lisansüstü Programlarımız Hakkında

Yeni açılan ID 734 Design for Sports, Health and Wellbeing henüz sistemde görünmemektedir. Bu dersi almak istiyorsanız ilk toplantısına gidip bunu belirtebilir, ekle-bırak döneminde ekleyebilirsiniz.

Sağlıklı ve başarılı yeni bir dönem dileğiyle!
ODTÜ Endüstriyel Tasarım Bölümü

Lisansüstü Programlar için Danışman Kodları