Tasarım yoluyla değer yaratan projeler.

'Tasarım Yoluyla Değer', Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Endüstri Ürünleri Tasarım Bölümünde, son sınıf 2018 Mezuniyet Projeleri dersi kapsamında yürütülmüş olan projelerden bir seçki sunmakta. Firmalar ile işbirliği içerisinde yürütülmüş olan projeler, kullanıcıların gerçek ihtiyaçları açığa çıkarılıp doğru yorumlandığı zaman, bu bilginin daha iyi işlevsellik, kullanılabilirlik, arzu edilirlik ve nitelikli kullanıcı deneyimleri sunabilen ürün ve hizmetlere nasıl dönüştürülüp ve tasarıma değer katıldığını örneklemektedir. Mezuniyet Projeleri, elektrikli ve elektronik ürünler, ev aletleri, otomotiv, oyuncak, sağlık ve iyi oluş gibi çok geniş yelpazede ürün sektörlerini kapsamakatdır.

2018 Mezuniyet Projeleri akademik kadrosu:

Gülay Hasdoğan (Prof. Dr.), Bahar Şener-Pedgley (Prof. Dr.), Owain Pedgley (Prof. Dr.), Sezgin Akan (Yarı zamanlı), Mine Hoşgün Soylu (Yarı zamanlı), Ece Yalım (Yarı zamanlı), Emre Çağlar (Araş. Gör.) Dilruba Oğur (Araş. Gör.), Mehmet Erdi Özgürlük (Araş. Gör.).

Sergi organizasyon ekibi:

Gülay Hasdoğan (Prof. Dr.), Bahar Şener-Pedgley (Prof. Dr.), Owain Pedgley (Prof. Dr.), Semih Danış (Araş. Gör.), Dilruba Oğur (Araş. Gör.), Mehmet Erdi Özgürlük (Araş. Gör.),Merve Erman (Araş. Gör.) İsmail Yavuz Paksoy (Araş. Gör.).

Learn more about Design Week Turkey

Learn more about Graduation Projects

 


Son Güncelleme:
11/11/2022 - 12:04