The 

International Design Awards 2013-2014 kazananları açıklandı. Bölümümüz öğretim üyesi Dr. Hakan Gürsu, ekibi Designnobis ile birlikte, 10 ödül kazandı. Bölüm olarak Dr. Hakan Gürsu ve Designnobis ekibini kutlarız.

Kazanan 10 ödülden bazıları:

LeapVox KOBİ'lere ve ev ofisi çalışanlarını hedef müşteri kitlesi alan ve bu kimselerin günlük olarak kullandıkları birden çok iletişim aracını küçük bir kutu formunda, içeriğinde barındıran akıllı bir aygıt. LeapVox ile telefon, kablosuz Internet, e-posta ve web sunucularına tek bir cihazdan bağlanabilme rahatlığının ve tüm ofis elektronikleriyle entegrasyon olanağının yanı sıra, kısıtlı alanlara kurulan ofislere alan tasarrufu da yaptırılmış olunuyor. LeapVox tasarımı 'Ofis Ekipmanları – Telekomünikasyon' kategorisinde layık görüldüğü 1.'lik ödülünün yanı sıra 'Kitle İletişim Araçları ve Ev Elektroniği' kategorisinde de 3.lük ödülünün sahibi oldu.

Steam çay makinesi ile artık altı açık unutulup yanma riskiyle karşı karşıya olan çaydanlık ve çay makinelerinin soyu tükeniyor. Adını yenilikçi çalışma prensibinden alan Steam, iki hazneli olup, alt hazneye doldurulan suyun kaynadıkça buharlaşıp üst hazneye, içerisindeki boru yardımıyla taşınmasını ve çayın böylece tekrardan su damlacıklarına dönüşen buhar ile demlenmesini sağlıyor. Üst haznede istenen miktarda su biriktiğinde ise, boru yardımı ile olan hazneler arası transfer bir kapakçık ile durdurulmuş olunuyor. Çay makinesi anlayışına yepyeni bir soluk getiren Steam, 'Ev Ürünleri-Küçük Ev Aletleri' kategorisinde 1.lik ödülünün de sahibi oldu.

SolBooth çevreci fonksiyonu ve modern görünüşü ile kent hayatının iletişim noktası olmaya aday, güneş enerjisi ile çalışan bir eko-telefon kulübesi. SolBooth aynı zamanda ulaşılabilirliği esas alarak, bunu kıvrımlı taban yüzeyi ve kırılmaz cam ile elde edilen transparan bir yapı ile sağlanıyor. 'Sürdürülebilir yaşam/Çevre koruması – Kentsel Sürdürülebilir Tasarım' kategorisinde 2.lik ödülü ile birlikte aynı zamanda 'Diğer Ürünler Tasarımı' kategorisinde de 3.lük ödülünün sahibi olmayı başardı.

SolarRap güneş enerjisi ile şarj olan ışıklı olta, balıkçılık tutkunlarını gece vaktinde de bu aktivitelerinden uzakta tutmamış ve de aynı zamanda balıkların ışığa gelme eğilimlerini esas alarak, aktiviteyi efektif ve verimli hale getirmiş oluyor. 'Sürdürülebilir

yaşam/Çevre koruması – Kentsel Sürdürülebilir Tasarım' kategorisinde 2.lik ödülünün sahibi oldu.

Creative Wooden Creatures 5 yaşından büyük çocukların yaratıcılığını geliştirirken onları sayısız kara ve deniz hayvanlarıyla tanıştıran, çevreci ve estetik yapısıyla da dikkat çeken tasarım 'Dış Mekan ve Egzersiz Ekipmanları – Spor/Oyuncak/Oyun' kategorisinde 3.lük ödülüne layık görüldü.

Daha fazla bilgi ve Designnobis'in diğer ödülleri için: http://idesignawards.com/winners/catwinner.php?compName=PRODUCT%20DESIGN&level=pro&compNum=IDA%2013


Son Güncelleme:
11/11/2022 - 14:06