Peak Games'ten bölümümüz mezunu Başar Muluk ile Yekta Ömer Akyol, 16 Mayıs 2019 Perşembe günü "Peak ve mobil oyunlar: Nasıl oyun yapıyoruz? Peak'de endüstri ürünleri tasarımcıları" başlıklı bir seminer verecektir. İlgilenen herkesi 13:40-15:30 saatleri arasında Yeni İşletme ve İktisadi Bilimler Fakültesi G-202 nolu amfiye bekliyoruz.

Başar Muluk: Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü'nden 1995 yılında mezun oldu. Üniversite sırasında başladığı çizgi film eğitimi ile sinema ve reklam sektöründe birçok projede çalıştı. Ortaklarından olduğu Yoğurt Bilgisayar Teknolojileri şirketinde Türkiye'nin bir çok büyük markası için advergame ve oyun projelerine dahil oldu. 2014 yılından beri Peak bünyesinde, Casual Stüdyo'da çalışmaktadır. Burada üretilen ve bütün dünyada büyük takipçileri olan Toy Blast ve Toon Blast oyunlarının üretilmesinde ve geliştirilmesinde çalışmaya devam etmektedir.

Yekta Ömer Akyol: Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü'nden 2009 yılında mezun oldu. Bir müddet ambalaj tasarımı üzerine çalıştıktan sonra kariyerine illüstratör olmak üzere yön verdi. 2015 yılından beri Peak bünyesinde, Casual Stüdyo'da çalışmaktadır. Burada üretilen ve bütün dünyada büyük takipçileri olan Toy Blast ve Toon Blast oyunlarının üretilmesinde ve geliştirilmesinde çalışmaya devam etmektedir.


Son Güncelleme:
11/11/2022 - 18:33