2022

KASAD-Pro Carton Genç Tasarımcılar Yarışması

Yasemin İncekarasu, Sudenaz Bir, "Fisuu", Mansiyon Ödülü

Hesam Fakhimi Jafarzadeh, "Fancy Parfume", Mansiyon Ödülü

James Dyson Award

Selami Erdoğan, "PhysioCircle"

ODTÜDEN Ürün Tasarım Yarışması

Hesam Fakhimi Jafarzadeh, "ODTÜ Galaksi Ağacı", Birincilik Ödülü

Aluminum Extrusion Design Competition

Fatih Kağan Bütev, "Incuveg", Üçüncülük Ödülü

ICED International Conference on Engineering Design

Melis Dursun, "Eliciting Children's Expectations for Hand Prostheses Through Generative Design Tools" (Üretken Tasarım Araçlarıyla Çocukların El Protezlerine dair Beklentilerinin Ortaya Çıkartılması), Üstün Bildiri Ödülü & Hakemlerin Favorisi Ödülü


2021

İMMİB Endüstriyel Tasarım Yarışmaları

Merve Kalan, "Aerostat", Metalden Mamül Ürünler Kategorisi, Üçüncülük Ödülü

Fatih Kağan Bütev, "Smart Triaj", Elektrikli Ürünler Kategorisi, Üçüncülük Ödülü

Çağlar Alkan, "Kurtarma Üçgeni", Metalden Mamül Ürünler Kategorisi, Üçüncülük Ödülü

Appcent Designathon

Benan Nur Emre, Gülenay Elif Atmaca, Yusuf Emre Sönmez, Yogito, İkincilik Ödülü

Cansu Doğan, Pati-Bulans, Üçüncülük Ödülü

Turkcell Hackathon

Benan Nur Emre, Gülenay Elif Atmaca, Yusuf Emre Sönmez, Turkcell Mahalli, Birincilik Ödülü


2020

İMMİB Endüstriyel Tasarım Yarışmaları

Gül Onat, Dilan Sarı, "Coron-out", Metalden Mamül Ürünler Öğrenci Kategorisi, İkincilik Ödülü

Ataberk Güzelsoy, Kaan Uğur, "Traybox", Plastikten Mamül Ürünler Profesyonel Kategorisi, İkincilik Ödülü


2019

FNSS MILDESIGN 2019

Göktürk Topuz, "Tunga", Profesyonel Kategori, Birincilik Ödülü

Göktürk Topuz, Gizem Karataş, Hakan Gürsu, "Mavs", Profesyonel Kategori, Mansiyon ödülü

Çevreci Tasarımlar Yarışması

Deniz Yanık, Doğa Bircan, Ayşe Akay, "BLU", Birincilik Ödülü

İstanbul TEKNOFEST 2019 Ulusal Finali

Deniz Yanik, "Voxee", Sağlık Kategorisi, Birincilik Ödülü

Taiwan International Student Design Competition

Sima Demir, "Cloudin", Japan Institute of Design Promotion Special Award ödülü

Design Turkey 2019

Denizhan Arda, "Pill Box", Kavramsal Tasarım Ödülü

Eren Dönertaş, "Hane", Kavramsal Tasarım Ödülü

Aybüke Ülger Ercan, "Sobe", Kavramsal Tasarım Ödülü

Selen Naz Sarıtaş, "Omilu", Kavramsal Tasarım Ödülü

Dilay Buse Kökoğlu, "Morphe", Kavramsal Tasarım Ödülü

Deniz Yanık, "Voxee", Kavramsal Tasarım Ödülü

Sima Demir, "Cloudin", Kavramsal Tasarım Ödülü

Koray Canlar, "Embrace", Kavramsal Tasarım Ödülü

Doğa Bircan, "Breeze", Kavramsal Tasarım Ödülü

Onur Barış Zafer, Selen Naz Sarıtaş, Koray Canlar, Eren Dönertaş, Fidan Ezgi Arar, "Gaea", Kavramsal Tasarım Ödülü


2018

Design Turkey 2018

Elif Öngül, "Nimbus", Kavramsal Tasarım Ödülü

Cemal Çağlar Bektaş, "Orbit", Kavramsal Tasarım Ödülü

İdil Aydoğdu, "Düet", Kavramsal Tasarım Ödülü

Abdulkadir Uruç, Barış Bumin, Sayit Alişan, "Moi", Kavramsal Tasarım Ödülü

Abdulkadir Uruç, Barış Bumin, Sayit Alişan, "Defa Da", Kavramsal Tasarım Ödülü

Aslıhan Tokat, Burak Şahin, Denizhan Arda, "Poketgrill", Kavramsal Tasarım Ödülü

Denizhan Arda, "ZC 3050", Kavramsal Tasarım Ödülü

Denizhan Arda, "MV 1010", Kavramsal Tasarım Ödülü


2016

Design Turkey 2016

Beyza Ayhan, Elif Ilgaz Gülgeç, "Herbag ilk günkü tazeliğini koruyan paket", Konsept Tasarim Ödülü

Birnur Şahin, "Drop", Konsept Tasarim Ödülü

Akın Köse, "Evocore Biyopsi Cihazı", Konsept Tasarim Ödülü


2015

TÜBİTAK Bitirme Projeleri Yarışması

Esra Uzel, "İğnelı̇ Varı̇s Tedavı̇lerı̇nde Kullanılmak Üzere Gelı̇ştı̇rı̇lmı̇ş, Damar Bulunmasını Kolaylaştıran Portatı̇f Görüntüleme Cı̇hazı Endüstrı̇yel Tasarımı" Birincilik Ödülü

Akın Köse, "Tru-cut Bı̇yopsı̇ Operasyonlarını Kolaylaştıran, Tekrar Kullanılabı̇lı̇r Elektronı̇k Bı̇yopsı̇ Cı̇hazı ve Yardımcı Aksesuarları", Üçüncülük Ödülü

Design Council Spark Ödülü

Ayça Dündar, "Pop Umrella"

iF Concept Design Award 2015

Ahsen Gülsen, "Duo"

2. Plastik & Metal Ambalaj Tasarım Yarışması

Metal Ambalaj Kategorisi, "Bi Dilim", Üçüncülük Ödülü

4. Otomotiv Komponent Tasarım Yarışması

Mert Tosun, Toğrul Tağızade, Profesyonel Kategorisi, Üçüncülük Ödülü, "TrackLight"

Koray Benli, Akademisyen Kategorisi, "EES", Üçüncülük Ödülü

İMMİB Endüstriyel Tasarım Yarışmaları 2015

Ahsen Gülsen, Plastik Saklama Kapları Kategorisi, "Süzsüz", Birincilik Ödülü

Zeynep Özge Aydın, Plastik Saklama Kapları Kategorisi, "Lunch Box", İkincilik Ödülü

İdil Ertuna, Metal Mutfak Aletleri Kategorisi, "Dia Grater", Mansiyon Ödülü

Belfuğ Şener, Konsept 2015 Kategorisi, "Buhurdan", Birincilik Ödülü,

Müge Öztürk, Konsept 2015 Kategorisi, "Nevgeşah", Üçüncülük Ödülü

Cem Yılmaz, Ayşe Naciye Çelebi Yılmaz, Aydınlatma Ürünleri Kategorisi, "Solite", Üçüncülük Ödülü

Hande Karagöz, Aydınlatma Ürünleri Kategorisi, "Flowa", İkincilik Ödülü

4. Karton Ambalaj ve Stant Tasarım Yarışması

Meriç Dağlı, Ambalaj Kategorisi, "Dakik", Birincilik Ödülü

Merve Nur Sökmen, Ambalaj Kategorisi, "Kutili Yapboz", İkincilik Ödülü

Meriç Dağlı, Stant Kategorisi, "Raff", Birincilik Ödülü

Merve Özdemir, Stant Kategorisi, "Biblio", Mansiyon Ödülü

Endüstriyel Gıda Tasarım Yarışması

Aslıhan Tokat, Gizem Cürdaneli, Özge Fatı, Özgün Ezgi Koç, Profesyonel Kategorisi, "Ezik", Birincilik Ödülü

4. Doğal Taş Tasarım Yarışması

Gülesin Özkoç, Burak Bozok, Türk Hamamı ve Banyo Kategorisi, "IDA", Birincilik Ödülü

Elginkan Vakfı Ödülü

Ahmet Burak Aktaş, Salih Berk İlhan, Merthan Öztürk, Kerem Yaşar, Cem Evin, "SpiroPlus", Birincilik Ödülü

Henkel Innovation Challenge

Yasemin Canik, Sinem Öz, "All Together", Birincilik Ödülü

KDesign Ödülü

İrem Dilek, "Cocoon", Finalist

Roca International Design Contest

Koray Benli, "Flow", Finalist

International Design Excellence Award 2015

Meriç Dağlı, Yasemin Canik, Sinem Öz, Öğrenci Kategorisi, "Grow&Store", Finalist

A Design Award

Gizem Öncü, "Vitalink Smart Glove", Bronz Ödül

Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2015

Aslıhan Tokat, "Box Candy", Sertifika Ödülü

Nur Nagihan Tuna, "Güldür", Sertifika Ödülü

Paşabahçe Cam Küre Tasarım Yarışması

Balkan Karışman, "Mira", Birincilik Ödülü

Yasemin Dönmez, "Sphera", Mansiyon Ödülü


2014

İMMİB Endüstriyel Tasarım Yarışmaları 2014

Cem Yılmaz, Ayşe Çelebi, Profesyonel, Metalden Mamul Ürünler Kategorisi, "Stabil", Birincilik Ödülü

Duygu Güroğlu, Öğrenci, Konsept 2014 – Zeka Geliştirici Oyuncak Kategorisi, "Combo", Birincilik Ödülü

Heja Can Deniz, Ahsen Gülsen, Öğrenci, Konsept 2014 – Zeka Geliştirici Oyuncak Kategorisi, "Colorcube", Üçüncülük Ödülü

1. Plastik & Metal Ambalaj Tasarım Yarışması

Mehmet Berberoğlu, Öğrenci Kategorisi, "Bas&Sula", Birincilik Ödülü

Bizz@kampüs 2014

Deniz Camus, Koray Benli, Meriç Dağlı, "ÜÇG Badi", Birincilik Ödülü

iF Kavramsal Tasarım Ödülü 2014

Fulden Dehneli, "Vita"

Seramik Tasarım Yarışması

Koray Benli, Sağlık Gereçleri Kategorisi, "Flow", Üçüncülük Ödülü

Unilever Ideatrophy 12th Edition

Deniz Camus, Güneş Biliciler, Koray Benli, "Magnum Opus", Birincilik Ödülü


2013

Yurtbay Seramik Karo Tasarım Yarışması

Onurcan Önal, "Line", Birincilik Ödülü

Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2013

Nagihan Tuna, Mert Kulaksız, "Tohum", Birincilik Ödülü

Mondi Tire Kutsan Oluklu Mukavva Ambalaj Yarışması 2013

Nagihan Tuna, Mert Kulaksız , "Slim", İkincilik Ödülü

BKG Kültür Ürünleri Tasarım Yarışması 2013

Nagihan Tuna, "SailLine", Birincilik Ödülü

Red Dot Award: Design Concept

Adem Önalan, "Life Box", Red Dot Design Award

Red Dot Award: Design Concept

Salih Berk İlhan, "RoPo", Best of the Best

A Design Awards

Salih Berk İlhan, "Ropo", Silver Idea Design Award

Ahmet Burak Aktaş, Salih Berk İlhan, Adem Önalan, Burak Söylemez, "Wash-it", Silver Futuristic Design Award

Otomotiv Tasarım Yarışması

Salih Berk İlhan, Fatma Köstekli, "Benika", Ergonomi, Üçüncülük Ödülü

2.Karton Ambalaj ve Stand Tasarım Yarışması

İrem Arı – Mansiyon Ödülü

World Packaging Organisation – Worldstar Student Awards 2013

Ahmet Burak Aktaş – Mansiyon

Ambalaj Sanayicileri Derneği – Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması

Ahmet Burak Aktaş – Mansiyon


2012

International Design Award

Nur Yıldırım, Öğrenci Kategorisi, "Stream Beam", Birincilik Ödülü

A'Design Award

Nur Yıldırım, Mutfak Ürünleri Kategorisi, "Stream Beam", Bronz Ödül

iF Kavramsal Tasarım Ödülü

Ahmet Burak Aktaş, Salih Berk İlhan, Adem Önalan, Burak Söylemez, "Washit", Hansgrohe 2012 Özel Ödülü

Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) – VIII. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması

Aybars Şenyıldız, Tamalayıcı Servis Ünitesi Kategorisi, Birincilik Ödülü

İrem Arı, Oturma ve Dinlenme Kategorisi, İkincilik Ödülü


2011

Sürdürülebilir ODTÜ Yerleşkesi Proje Yarışması

Gökçe Altun, İrem Özdemir, Evgenia Ponomareva – Yeşil ODTÜ – Üçüncülük Ödülü

FNSS Mil. Design 2011 Askeri Kara Araçları Tasarım Yarışması

Muzaffer Koçer – Öğrenci Kategorisi – Birincilik Ödülü

Orhan Umut Gökçek – Öğrenci Kategorisi – Mansiyon

ODTÜ Takdir Ödülü

Ayşe Birsel (mezun)

IX. TAÇ "Bir de Sen Tasarla" Nevresim Deseni ve Nevresim Ürün Tasarımı Yarışması

Cem Mehmethanoğlu – Yatak Tekstili Tasarımı Kategorisi – Birincilik Ödülü

7. Ambalaj Tasar ımı Ulusal Öğrenci Yar ışması 2011

Güzin Şen – AOÇ Cam Süt Ambalajı- Mansiyon

Koray Benli – Lime Cube – Mansiyon

Onurcan Önal – Saklasak – Mansiyon

Koray Benli – Package4Eggs – Sertifika

Koray Benli – AOÇ Süzme Çiçek Balı Ambalajı – Sertifika

Kiraz Sema Turhan – Tek Parça Oluklu Mukavvadan Meyve Ambalajı – Sertifika

Olmuksa Oluklu Mukavva Ulusal Öğrenci Yarışması 2011

Toğrul Tağızade – Mansiyon

İdil Ertuna – Mansiyon

Leman Handan Köksal – Mansiyon


2010

VIII. TAÇ "Bir de Sen Tasarla" Nevresim Deseni ve Nevresim Ürün Tasarımı Yarışması

Efe Erinç Erdoğdu, Gülseren Asli Gök – Birincilik Ödülü

Ayşe Şimşekçi – Üçüncülük Ödülü

Melike Mühür – Yedincilik Ödülü

Merve Sarışın, Şeyma Kavak Sekizincilik Ödülü

Merve Sarışın, Şeyma Kavak Dokuzunculuk Ödülü

İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri – İMMİB Metal-Plastik 2010 Endüstriyel Tasarım Yarışması

Sedef Ala Gümüşlü – Profesyonel – Metalden Mamul Ürünler Kategorisi – Birincilik Ödülü

Ayça Güven, Muzaffer Koçer – Profesyonel – Metalden Mamul Ürünler Kategorisi – İkincilik Ödülü

Barış Serim – Profesyonel – Metalden Mamul Ürünler Kategorisi – Üçüncülük Ödülü

Ayça Güven, Muzaffer Koçer – Profesyonel – Elektrikli Küçük Aletler Kategorisi – Birincilik Ödülü

Hakan Diniz – Profesyonel – Elektrikli Küçük Aletler Kategorisi – Üçüncülük Ödülü

Ayça Güven, Muzaffer Koçer – Profesyonel – Konsept 2010 Çay/Kahve ve Servis Ekipmanları Kategorisi – Birincilik Ödülü

Gökhan Keman – Profesyonel – Konsept 2010 Çay/Kahve ve Servis Ekipmanları Kategorisi – Mansiyon

Merve Bayram – Profesyonel-Plastikten Mamul Ürünler Kategorisi – Birincilik Ödülü

Mebrure Oral – Profesyonel-Plastikten Mamul Ürünler Kategorisi – Üçüncülük Ödülü

Orkun Kule – Profesyonel-Plastikten Mamul Ürünler Kategorisi – Mansiyon

Ayça Dündar, Özge Fatı – Öğrenci – Elektrikli Küçük Aletleri Kategorisi – Birincilik Ödülü

Ambalaj Sanayicileri Derneği, Ambalaj Tasarımı Öğrenci Yarışması

Ahmet Burak Aktaş – İkincilik Ödülü

World Packaging Organisation, Worldstar Students Award

Ahmet Burak Aktaş – Mansiyon

Red Dot Award: Concept Design 2010

Mehrafza Mirzazad Barijough, Life Science Kategorisi – Emergency Transporter Unit for Amputated Body Parts (ETU)


2009

VII. TAÇ "Bir de Sen Tasarla" Nevresim Deseni ve Nevresim Ürün Tasarımı Yarışması

Melike Mühür – "Cancana" – Nevresim Ürün Tasarımı Kategorisi – 3.lük ödülü

İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri – İMMİB 2009 Endüstriyel Tasarım Yarışması

Koray Gelmez, Ahmet Bekteş, İrem Çelik – Elektrik Elektronik Küçük Ev Eşyaları – Profesyonel Kategorisi – Birincilik Ödülü

Beyza Doğan – Elektrik Elektronik Küçük Ev Eşyaları – Öğrenci Kategorisi – Birinci Mansiyon

Arif Akıllılar – Elektrik Elektronik Küçük Ev Eşyaları – Öğrenci Kategorisi – Basin Özel Ödülü

Ümit Karaca, Mehmet Kındı – Metal Mutfak Eşyaları – Profesyonel Kategorisi – Basın Özel Ödülü

Efe Erdoğdu, Mustafa Doğuş Yıldız – Metal Mutfak Eşyaları – Öğrenci Kategorisi – Birinci Mansiyon

Merve Sarışın, Şeyma Kavak – Metal Mutfak Eşyaları – Öğrenci Kategorisi – Basın Özel Ödülü

Tolga Çağlar – Plastik Ev ve Mutfak Eşyaları – Profesyonel Kategorisi – Birincilik Ödülü

Özkan Koral – Plastik Ev ve Mutfak Eşyaları – Profesyonel Kategorisi – İkincilik Ödülü

Aydın Öztoprak, Özgür Ruhi Ülvan – Plastik Ev ve Mutfak Eşyaları – Profesyonel Kategorisi – Üçüncülük Ödülü

Çağlar Alkan – Plastik Ev ve Mutfak Eşyaları – Profesyonel Kategorisi – Mansiyon

Koray Gelmez, Ahmet Bekteş, İrem Çelik – Plastik Ev ve Mutfak Eşyaları – Profesyonel Kategorisi – Basın Özel Ödülü

Muzaffer Koçer – Plastik Ev ve Mutfak Eşyaları – Öğrenci Kategorisi – Birincilik Ödülü

Ezgi Dikdur – Plastik Ev ve Mutfak Eşyaları – Öğrenci Kategorisi – Mansiyon

Uluslararası Asansör Tasarım Yarışması 2009

Emre Çağlar – İkincilik Ödülü

Korhan Büyükdemirci – Üçüncülük Ödülü

İstanbul Maden İhracatçı Birliği – İMİB Türk Doğal Taşları Ulusal Öğrenci Tasarım Yarışması

Şeyma Kavak, Merve Sarışın – Taş-ı – İkincilik Ödülü

Şeyma Kavak, Merve Sarışın – Tuta – Jüri Özel Ödülü

Emrah Sarıbaz, Semih Danış, Mustafa Doğuş Yıldız – Mangi – Üçüncülük Ödülü

Emrah Sarıbaz, Semih Danış, Mustafa Doğuş Yıldız – Flow – Dördüncülük Ödülü

Emrah Sarıbaz, Semih Danış, Mustafa Doğuş Yıldız – Line – Jüri Özel Ödülü

Gülseren Aslı Gök, Efe Erinç Erdoğdu – Spiral – Jüri Özel Ödülü

Muzaffer Koçer, Ayça Güven İç İçe – İçi dışı mermer!! – Jüri Özel Ödülü

Green Dot Awards 2009

Dr. Hakan Gürsu (ve designnobis ekibi) – Build Kategorisi – Decobrick – Birincilik Ödülü

Dr. Hakan Gürsu (ve designnobis ekibi) – Build Kategorisi – Naturwall – Mansiyon

Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) – V. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması

Ayça Güven, Muzaffer Koçer – Yatak Odası Kategorisi – Birincilik Ödülü

Çağdaş Sarıkaya, Mehmet Erdi Özgürlük, Anıl Ercan – İkinci Mansiyon

Damla Tönük – Salon Takımı Kategorisi – Birincilik Ödülü

Merve Sarışın, Şeyma Kavak – Kanepe Kategorisi – İkincilik

Kezban Tatlı, Emre Çağlar, Yemek Odası Kategorisi – İkinci Mansiyon Ödülü


2008

Ambalaj Saniyicileri Derneği – Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması

Çağdaş Sarıkaya, Anıl Ercan, Muzaffer Koçer – Deterjan Ambalajı – Üçüncülük ödülü

Çağdaş Sarıkaya, Anıl Ercan, Muzaffer Koçer – Bardak Çorba – Mansiyon

İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri – İMMİB 2008 Endüstriyel Tasarım Yarışması

Hakan Gürsu, Sözüm Doğan, Muzaffer Koçer, Tolga Çağlar – Mermer ve Diğer Doğal Taşlardan Ev ve Mutfak Eşyaları – Profesyonel Kategori – Basın Özel Ödülü

Gülsüm Esin Işık, Teksin Açıkgöz – Metal Mutfak Eşyaları -Profesyonel Kategori – İkincilik ödülü

Mehmet Kındı, Ümit Karaca – Plastik Ev ve Mutfak Eşyaları – Profesyonel Kategori – İkincilik ödülü

Sevcan Yardım, Seçil Coşkun – Mermer ve Diğer Doğal Taşlardan Ev ve Mutfak Eşyaları – Profesyonel – İkincilik ödülü

Çağlar Alkan – Mermer ve Diğer Doğal Taşlardan Ev ve Mutfak Eşyaları – Profesyonel – Üçüncülük ödülü

Gülsüm Esin Işık, Teksin Açıkgöz – Mermer ve Diğer Doğal Taşlardan Ev ve Mutfak Eşyaları – Profesyonel – Mansiyon

Emre Çağlar – Plastik Ev ve Mutfak Eşyaları – Öğrenci Kategorisi – İkincilik ödülü

Ahmet Bekteş, Koray Gelmez (4.sınıf) – Mermer ve Diğer Doğal Taşlardan Ev ve Mutfak Eşyaları – Öğrenci Kategorisi – Birincilik ödülü

Çağdaş Sarıkaya, Arif Akıllılar, Anıl Ercan, Efe Erinç Erdoğdu – Mermer ve Diğer Doğal Taşlardan Ev ve Mutfak Eşyaları – Öğrenci Kategorisi – Mansiyon

Büşra Gizem Vayvay (4.sınıf) – Metal Mutfak Eşyaları –Öğrenci Kategorisi – Birincilik ödülü

Ayça Güven – Metal Mutfak Eşyaları –Öğrenci Kategorisi – İkincilik ödülü

Orhan Umut Gökcek, Mehmet Erdi Özgürlük – Metal Mutfak Eşyaları –Öğrenci Kategorisi – Üçüncülük ödülü

Arif Akıllılar, Çağdaş Sarıkaya, Efe Erinç Erdoğdu, Anıl Ercan – Metal Mutfak Eşyaları –Öğrenci Kategorisi – Mansiyon

İhracatçı Birlikleri 1. Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması

Hakan Gürsu, Gülsüm Baran, Muzaffer Koçer – Ev Mobilyaları Tasarım Ödülleri – Profesyonel Kategori – Mobilya Özel Ödülü

Hakan Gürsu, Gülsüm Baran, Muzaffer Koçer – Mutfak ve Banyo Mobilyaları Tasarım Ödülleri – Profesyonel Kategori – DOMSAN Mutfak Özel Ödülü

Hakan Diniz (Yüksek Lisans öğrencisi) – Ofis Mobilyaları Tasarım Ödülleri – Profesyonel Kategori – ADYTON Özel Ödülü

Merve Bayram (Mezun) – Ev Mobilyaları Tasarım Ödülleri – Profesyonel Kategori, MASSTAS Sunta-Suntalam A.Ş. Özel Ödülü

Alanya Belediyesi 1. Özgün Hediyelik Eşya Tasarım Yarışması

Orkun Kule – Ahşap Kategorisi – Üçüncülük ödülü

International Design Awards 2008

Dr. Hakan Gürsu, Sözüm Doğan, Anıl Ercan, Alper Karadoğaner – "AquaTrap" – Sürdürülebilir Yaşam Çevresel Koruma Kırsal Sürdürülebilir Tasarım Kategorisi – Birincilik ödülü

MOSDER IV. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması

Emre Cemal Turan, Ferit Aydın, Hamit Ebeş – Aksesuar kategorisi – Birincilik ödülü

Muzaffer Koçer, Ayça Güven – Yatak odası takımı kategorisi – İkincilik ödülü

Burkay Özgün Demirci – Genç odası kategorisi – İkincilik ödülü

Anıl Ercan, Çagdaş Sarıkaya, Muzaffer Koçer – Yemek takımı kategorisi – Mansiyon

Emre Cemal Turan, Ferit Aydın, Hamit Ebeş – Oturma grubu kategorisi – Mansiyon

Saliha Dönmez – Kanepe Kategorisi – Birincilik ödülü

Saliha Dönmez – Genç Odası Kategorisi – Mansiyon

Green Dot Awards 2008

Dr. Hakan Gürsu, Sözüm Doğan, Muzaffer Koçer, Alper Karadoğaner, Anıl Ercan – "Volitan"- Ulaşım – Birincilik ödülü

Dr. Hakan Gürsu, Sözüm Doğan, Alper Karadoğaner, Anıl Ercan – "Aqua-Trap" – İkincilik ödülü

Dr. Hakan Gürsu, Sözüm Doğan, Muzaffer Koçer – "FireKnight"- Kavramsal Kategorisi – Mansiyon

Designers Workstation 2008

Emel Baş, Kerem Zağlül – Mansiyon

Design Turkey 2008

Dr. Hakan Gürsu, Alper Karadoğaner, Muzaffer Koçer, Çağdaş Sarıkaya – TRITON – Endüstriyel Tasarım Ödülleri – Kavramsal Tasarım Kategorisi – Kavramsal Tasarım Ödülü (en yüksek)


2007

MOSDER III. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması

İrem Çelik, Pınar Çevikayak, Koray Gelmez, Merve Postalcıoğlu (4. sınıf) – Yatak Odası Takımı Kategorisi – Üçüncülük ödülü

Servet Burak Kızılkaya (4. sınıf) – Oturma Grubu Takımı Kategorisi – Birinci mansiyon

Servet Burak Kızılkaya (4. sınıf) – Oturma Grubu Takımı Kategorisi – İkinci mansiyon

Anıl Ercan, Muzaffer Koçer, Çağdaş Sarıkaya (3. sınıf) – Yemek Takımı Kategorisi – Birinci mansiyon

Emre Çağlar (3. sınıf) – Yatak Odası Takımı Kategorisi – İkinci Mansiyon

International Design Award 2007

Hakan Gürsu, Sözüm Doğan – "Volitan" Ürün Tasarımı Kategorisi, Tekne Tasarımı – Birincilik ödülü

Hakan Gürsu, Sözüm Doğan – "Volitan" Ulaşım Kategorisi – Birincilik ödülü

Bosch "İçindeki çocuğu uyandır"

Besmir Kamberi (1. sınıf öğrencisi) – "Volve" – Birincilik ödülü

Melike Şölen Akın (1. sınıf öğrencisi) – "Cublind" – Üçüncülük ödülü

Uluslararası D-vice D-sign Yarışması (DDC)

Hakan Diniz (Yüksek Lisans öğrencisi) – Dizüstü bilgisayarlar için USB ile çalışan promosyon cihazı TUYY – Üçüncülük ödülü

İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri – İMMİB 2007 Endüstriyel Tasarım Yarışması

Mehtap Okutan (4. sınıf öğrencisi) – "Squeeze" Narenciye Sıkacağı – Öğrenci Metal Mutfak Eşyaları Kategorisi – Mansiyon

Enes Kar (4. sınıf öğrencisi) – "Grass" Bulaşıklık – Öğrenci Plastik Ev ve Mutfak Eşyaları Kategorisi – Mansiyon

Hakan Gürsu, Sözüm Doğan, Mehmet Turhan – Profesyonel Elektrik-Elektronik Ev Eşyaları Kategorisi – İkincilik ödülü

Aydın Öztoprak, Özgür Ülvan – "Fierra" Pişirme Kabı – Profesyonel Metal Mutfak Eşyaları Kategorisi – Mansiyon

Aydın Öztoprak, Özgür Ülvan – "Spina" Çamaşır Kuturma Askısı – Profesyonel Plastik Ev ve Mutfak Eşyaları Kategorisi – Birincilik ödülü

Hakan Gürsu, Sözüm Doğan, Mehmet Turhan – "Çok Amaçlı Mixer (Blender) Seti" – Profesyonel Elektrik-elektronik, Küçük Ev Eşyaları Kategorisi – İkincilik ödülü


2006

E.C.A., SEREL ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi-"Su Dostu Tasarımlar" Yarışması, 2006

Sami Savatlı, Aslıhan Şengül, Mehtap Okutan, Caner Özgökmen (EÜTB 3)- Mansiyon

ÇEBİ KİLİT – Tasarım Yarışması

Özkan Koral (EÜTB 4), "Standn Roll" – İkincilik ödülü

İstanbul Ticaret Odası – İstanbul İçin Hediyelik Eşya Yarışması – Öğrenci Kategorisi

Burkay Özgün Demirci (EÜTB 4), Merve Bayram (EÜTB 4) ve Hakan Diniz (EÜTB 4)- İkincilik ödülü

İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri – İMMİB 2006 Endüstriyel Tasarım Yarışması

Hakan Gürsu (EÜTB Öğretim görevlisi Dr.), Serkan Güneş (EÜTB Araş. Gör.), Sözüm Doğan (EÜTB yüksek lisans Öğrencisi) ve Mehmet Turhan (EÜTB yüksek lisans Öğrencisi)- Metal Mutfak Eşyaları – Profesyonel 4lü Tencere Seti Kategorisi – Üçüncülük ödülü

Mert Sondaç (EÜTB 3)- Metal Mutfak Eşyaları – Öğrenci 4lü Tencere Seti Kategorisi – Birincilik ödülü

Hamit Ebeş (EÜTB 3)- Elektrik Elektronik – Öğrenci Küçük Ev Mutfak Kişisel Bakım Ürünleri Kategorisi – Mansiyon

Özgür Ruhi Ülvan (EÜTB 2001) and Aydın Öztoprak (EÜTB Araş. Gör.)- Elektrik Elektronik – Profesyonel Aydınlatma Kategorisi – Mansiyon

Hatice Merve Postalcıoğlu (EÜTB 2) and Aykut Coşkun (EÜTB 2)- Elektrik Elektronik – Öğrenci Aydınlatma Kategorisi – Mansiyon

Hakan Gürsu (EÜTB Öğretim görevlisi Dr.), Serkan Güneş (EÜTB Araş. Gör.), Sözüm Doğan (EÜTB yüksek lisans Öğrenci) and Mehmet Turhan (EÜTB yüksek lisans Öğrenci)- Plastik – Profesyonel Mutfak Eşyaları Kategorisi – Mansiyon

Münire Tülü (EÜTB 4)- Plastik – Öğrenci Mutfak Eşyaları Kategorisi – Üçüncülük ödülü

Hakan Gürsu (EÜTB Öğretim görevlisi Dr.), Serkan Güneş (EÜTB Araş. Gör.) Sözüm Doğan (EÜTB yüksek lisans Öğrenci) ve Mehmet Turhan (EÜTB yüksek lisans Öğrenci)- Plastik – Profesyonel Banyo Ve Temizlik Eşyaları Kategorisi – İkincilik ödülü

Cihat Ayan (EÜTB 3), Özgür Er (EÜTB 4), Burak Erbab (EÜTB 4) and İslam Dzhantaev (EÜTB 3)- Plastik – Öğrenci Banyo Aksesuarları Kategorisi – Üçüncülük ödülü

Hakan Diniz (EÜTB 4)- Kozmetik & Ambalaj – Öğrenci Kişisel Bakım Ve Temizlik Ürünleri Kategorisi – Birincilik ödülü

Zeliha Uyurca (EÜTB 3) and Mert Sondaç (EÜTB 3)- Kozmetik & Ambalaj – Öğrenci Kişisel Bakım Ve Temizlik Ürünleri Kategorisi – Üçüncülük ödülü

Büşra Gizem Vayvay (EÜTB 2) and Başak Haznedaroğlu (EÜTB 2)- Kozmetik & Ambalaj – Öğrenci Kişisel Bakım Ve Temizlik Ürünleri Kategorisi – Mansiyon

Hakan Gürsu (EÜTB Öğretim görevlisi Dr.), Serkan Güneş (EÜTB Araş. Gör.), Sözüm Doğan (EÜTB yüksek lisans Öğrenci) and Mehmet Turhan (EÜTB yüksek lisans Öğrenci) - Kozmetik & Ambalaj – Profesyonel Makyaj Malzemeleri, Parfüm Ve Deodorant Ambalajları Kategorisi – Birincilik ödülü

Cihat Ayan (EÜTB 3), Özgür Er (EÜTB 4), Burak Erbab (EÜTB 4) and İslam Dzhantaev (EÜTB 3)- Kozmetik & Ambalaj – Öğrenci Makyaj Malzemeleri, Parfüm Ve Deodorant Ambalajları Kategorisi – Birincilik ödülü

Anıl Ercan (EÜTB 1) and Muzaffer Koçer (EÜTB 1) - İkincilik ödülü

Aslı Deniz Özakar (EÜTB 1) and Halime Yanıkkaya (EÜTB 2) - Mansiyon

"Gelecek Ofisleri İçin Yeni Fikirler" Delta Ofis Mobilyası Yarışması

İslam Dzhantaev, Mehtap Okutan, (4. sınıf öğrencisi), Birinci

Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) – II. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması

Cem Dönmez (4. sınıf öğrencisi) – Yemek Odası Takımı Kategorisi – İkincilik ödülü

Cem Dönmez (4. sınıf öğrencisi) – Genç Odası Takımı Kategorisi – Mansiyon

Hakan Diniz, Burkay Demirci (4. sınıf öğrencisis) – Yemek Odası Kategorisi – Üçüncülük ödülü

Hakan Diniz, Burkay Demirci (4. sınıf öğrencisis) – Yemek Odası Kategorisi – Mansiyon

Hakan Diniz (4. sınıf öğrencisi) – Kanepe Kategorisi – Üçüncülük ödülü

Bosch "İçindeki çocuğu uyandır"

"Secube", Anıl Ercan (1. sınıf öğrencisi), Üçüncülük ödülü

Duyar Vana Uluslararası Vana Tasarımı Yarışması

Hakan Gürsu, Serkan Güneş, Sözüm Doğan – Modüler Vana Sistemi – İkincilik ödülü (en yüksek)

Aydın Öztoprak, Özgür Ülvan – "TheraValve" İç Mekan Sıcaklık Yöneticisi – İkincilik ödülü (en yüksek)


2005

İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri – İMMİB Metal-Plastik 2005 Endüstriyel Tasarım Yarışması

Metal tencere seti-öğrenci – Cem Altıbaş (EÜTB 4) – Birincilik ödülü

Metal çaydanlık seti-öğrenci – Hamit Ebeş (EÜTB 2) – Birincilik ödülü

Metal çaydanlık seti-profesyonel – Hakan Gürsu (EÜTB Öğr. Gör. Dr.), Mehmet Turhan (EÜTB 4) ve Sözüm Doğan (EÜTB 4) – Mansiyon

Plastik-Kauçuk Bahçe Mobilyası ve Aksesuarları-profesyonel – Özgür Ruhi Ülvan (EÜTB 2001), Aydın Öztoprak (EÜTB Araştırma Görevlisi) – İkincilik ödülü

Türkray ODTÜ Monorail Tasarım Yarışması, 2005

Aydın Öztoprak (EÜTB Araştırma Görevlisi), Serkan Güneş (EÜTB Araştırma Görevlisi) ve Özgür Ülvan (EÜTB 2001) – Birincilik ödülü

Elnur Babayev (EÜTB 4) – Birincilik ödülü

Aydın Öztoprak (EÜTB Araştırma Görevlisi), Serkan Güneş (EÜTB Araştırma Görevlisi) ve Özgür Ülvan (EÜTB 2001) – Üçüncülük ödülü

Maison Française Dergisi, Pioneer ve Koleksiyon Mobilya-Plazmaroom Yaşam Alanı Tasarlama Yarışması, 2005

Özge Ertoptamış (EÜTB yüksek lisans öğrencisi) – Üçüncülük ödülü

Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) ve MSGSÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü-Ev Mobilyası İçin Yeni Tasarımlar Ulusal Endüstri Tasarımı Yarışması, 2005

Gökhan Keman (EÜTB 4), kanepe kategorisi – Üçüncülük ödülü

Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği (AYSAD) ve IFO Fuarcılık-"Geleceğin Asansörü" Tasarım Yarışması, 2005

Aydın Öztoprak (EÜTB Araştırma Görevlisi) ve Özgür R. Ülvan (EÜTB 2001) – Üçüncülük ödülü

YATAŞ "My Way" Mobilya Tasarım Yarışması, 2005-Aksesuar Kategorisi

Merve Bayram (EÜTB 4) ve Hakan Diniz (EÜTB 4) – İkincilik ödülü

Arçelik "Yeni bir fikrim var" Proje Yarışması, 2005-Endüstriyel Tasarım Kategorisi

Cihangir Ünlütürk (EÜTB 4)-"cube" modüler buzdolabı – Birincilik ödülü

Özgür Er (EÜTB 4)-"moist" ekmek kızartıcı – İkincilik ödülü

Bombay Sapphire Bardak Tasarım Yarışması (Ulusal), 2005

Zeki Özenç (EÜTB yüksek lisans öğrencisi), "Tornado"- Birincilik ödülü

ODTÜ (FBE- SB-EE-EME-DBE) 2005 Yılı Ders Performans Ödülü

Ebru Cansızoğlu, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü

Gülen Toker, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü

Pepsi iCan Tasarım Yarışması

Orkun Kule (1. sınıf öğrenci), Üçüncülük ödülü


2004

Türk Demirdöküm ve Mimar Sinan Üniversitesi-Ev Yaşamında Isı Araçları, 2004-Profesyonel Kategori

Aylin Altaş (EÜTB yüksek lisans öğencisi) ve Korhan Büyükdemirci (EÜTB 2003) – Üçüncülük ödülü

Ambalaj Sanayicileri Derneği ve Tüyap-2004 Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması

Ahmet Burak Veyisoglu, Duygu Keskin ve Soner Ilgın (EÜTB yüksek lisans öğrencileri), "C-Ddönüştür" CD çalar ambalajı tasarımı- Üçüncülük ödülü

Ev Isıtma Donanımları için Yeni Tasarımlar (profesyonel kategori)

Aylin Altaş (yüksek lisans Öğrenci), Korhan Büyükdemirci (EÜTB 2003) – Üçüncülük ödülü

ODTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü 2004 Yılı Ders Performans Ödülü

Ebru Cansızoğlu (EÜTB yüksek lisans öğrencisi)

Fikri ve Sınai Haklar Kompozisyon Yarışması

Mehmet Kındı (4. sınıf öğrencisi) (EÜTB 424 dersi kapsamında) – Hak ve Denge – İkincilik ödülü

Derya Özçelik (4. sınıf öğrencisi) (EÜTB 424 dersi kapsamında) – İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi – Üçüncülük ödülü

Müzeyyen Sözen – (Yüksek lisans Öğrenci) (EÜTB 424 dersi kapsamında), Beşincilik ödülü


2003

Türk Standartları Enstitüsü Kalite üzerine Poster Tasarım Yarışması

Seda Özçetin, Feride Toprak, Fulya Traş, Canan Tokdemir (3. sınıf öğrencisis) – Üçüncülük ödülü & Mansiyon

USKON Uzay Çatı Sistemleri Proje Yarışması

Ertuğrul Yurdakul, Emre Kuzlu (yüksek lisans Öğrencisi) – geçici sergileme sistemleri – Birincilik ödülü

Domsan Mutfak Tasarımı Yarışması

Pınar Şekeryapan, Harun Kaygan (3. sınıf öğrencisis) _"compact" stüdyo daireler için mutfak mobilyası – Birincilik ödülü (iki proje arasında paylaşıldı)


2002

Kye"s 2002 Geleceğin Konsept Fare Tasarım Yarışması (Uluslarası)

Akanay Akata (yüksek lisans Öğrencisi) – "Orbit" joystick – Mükemmellik Ödülü Sertifikası

ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi, Poster Tasarım Yarışması

Ebru Cansızoğlu (3. sınıf öğrencisi)-Nostaljik Konser – Birincilik ödülü


2001

ODTÜ Sualtı Topluluğu, Logo Tasarım Yarışması

Seha Can Özhan (4. Sınıf öğrencisi) – Birincilik ödülü

Çimsa ve Mimar Sinan Üniversitesi Kent Mobilyası Tasarım Yarışması (öğrenci kategorisi)

Yasemin Tekmen (3. sınıf öğrencisi) – ayak-kapı – Üçüncülük ödülü

Ümit Karaca (2. sınıf öğrencisi) – sosyo-beyaz – Birinci mansiyon

Gülşen Töre (2. sınıf öğrencisi) – nokta – İkinci mansiyon

Elvin Karana (3. sınıf öğrencisi) – kaçta-kaça – Dördüncü mansiyon

İrem Güngör (3. sınıf öğrencisi) – uçarcasına – Beşinci mansiyon

Calligaris Mobilya Tasarım Yarışması

Gökhan Mura (4. sınıf öğrencisi) – Ufo Chair – İkincilik ödülü (en yüksek)

British Council Fotoğraf Yarışması

Özgün Tanglay (4. sınıf öğrencisi) – 2000de gençlik – Birincilik ödülü

YKK Öğrenci Tasarım Yarışması

Fırat Ant (3. sınıf öğrencisi) – Kra-what – İkincilik ödülü

Elvin Karana(3. sınıf öğrencisi) – Shelves in suitcase – İkincilik ödülü

EPİD Promosyon Ürünleri Tasarım Yarışması

İpek Gürsel (3. sınıf öğrencisi) – kalem ve zarf açacağı – Üçüncülük ödülü (en yüksek)

Vestel Tasarım Yarışması

Sultan Kaygın, Damla Özer, Murat Alibaba, Gökhan Mura (4. sınıf öğrencisi) – Dijital Müzik Sehpası – Birincilik ödülü

Özgür Ruhi Ülvan(4. sınıf öğrencisi) – Webtone – Mansiyon

Özgür Taşar (Yüksek Lisans Öğrenci) – VEÜTBeo Müzik İstasyonu – Mansiyon


2000

T.C. Sağlık Bakanlığı Poster Tasarımı Yarışması

Özgür Taşar (EÜTB 4) – Sigarasız Temiz Bir Dünya – Jüri Özel Ödülü